Общая информация

Какие страны или территории считаются затронутыми Covid-19?

Это страны или отдельные территории, в которых отмечено неконтролируемое распространение вирусной инфекции, т.е. отследить источник заражения конкретного человека более не представляется возможным. Список таких стран просим смотреть на нашем сайте в разделе новостей

 

Запрещен ли выезд в затронутые Covid-19 страны и территории? 

Уважая право на свободу передвижения, Латвийская Республика не запрещает поездки в затронутые инфекцией страны и территории, если не будет принято и опубликовано соответствующее решение.

 

Тем не менее, следуя рекомендациям Всемирной организации здравоохранения в отношении мер предосторожности при поездках, эксперты призывают тщательно оценить потребности в поездках и избегать поездок в районы, затронутые Covid-19, на которые распространяются особые меры предосторожности!

 

Следует отметить, что страна назначения может вводить ограничительные меры или карантин на своей территории полностью или частично. Министерство иностранных дел Латвийской Республики не оказывает финансовую помощь подданным, у которых возникают затруднения ввиду вышеупомянутых обстоятельств.

 

Насколько опасна инфекция?

На этот вопрос нельзя ответить однозначно в настоящее время, потому что это новая инфекция.
 
Исследования, проведенные Всемирной организацией здравоохранения, показывают, что в 80% случаев заболевание протекает в легкой форме с высокой температурой и кашлем, а в некоторых случаях с пневмонией; в 14% случаев болезнь протекает тяжело, с затрудненным дыханием; в 6% случаев люди находятся в критическом состоянии, характеризующемся легочной недостаточностью, септическим шоком, отказом внутренних органов и риском смерти. Наиболее опасным проявлением заболевания, которое может возникнуть непосредственно из-за коронавируса, является легочный фиброз, который необратим и трудно поддается лечению.
 
Первоначально Всемирная организация здравоохранения оценила уровень смертности в 2%, но 3 марта 2020 года смертность была оценена в 3,4%. На 20 февраля 2020 года национальный уровень смертности в Китае оценивался в 3,8%, в том числе 5,8% в Ухани и 0,7% в остальной части страны. В Китае на 11 марта 2020 года умерли 5% из тех, у кого было заболевание имело исход - выздоровление или смерть, при этом смертность составила 3,9% от всех зарегистрированных в Китае случаев. Смертность сильно зависит от региона, возраста, пола и состояния здоровья. Смертность среди мужчин выше, чем среди женщин.
 
Высокие показатели смертности наблюдаются в Италии: на 11 марта 2020 года умерли 6,64% от всех зарегистрированных случаев. С 8 по 11 марта 2020 года в среднем за день умирали 133 человека. Высокий уровень заболеваемости и смертности, несомненно, повлиял на решение Италии объявить территорию всей страны «красной зоной». Новый вирус в большей степени опасен для пожилых людей, а также для людей с сердечно-сосудистыми заболеваниями, диабетом, хроническими заболеваниями дыхательных путей, гипертонией и онкологией.
 

 

Kādi ir piesardzības pasākumi, dodoties uz infekcijas skartajām valstīm un teritorijām?

Ja tiešām rodas nepieciešamība ceļot, lūdzam ievērot šādus piesardzības pasākumus:
 
  • Bieži mazgājiet rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi;
  • Ievērojiet distanci vismaz 2 metri no cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem;
  • Izvairieties no neaizsargāta kontakta ar lauksaimniecības vai ar savvaļas dzīvniekiem;
  • Izvairieties no tirgus apmeklējumiem, kur pārdod dzīvus dzīvniekus vai apstrādā dzīvnieku liemeņus;
  • Klepojot un šķaudot, izmantojiet vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgājiet rokas;
  • Sekojiet vietējo varas iestāžu norādījumiem;
  • Ja ceļojuma laikā, vai 14 dienas pēc tā parādās  simptomi, kas norāda uz elpošanas slimībām (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, apgrūtināta elpošana), nepieciešams vērsties pēc medicīniskās palīdzības un informēt ārstu par ceļojumu.

 

Kādi ir piesardzības pasākumi, atgriežoties no infekcijas skartajām valstīm un teritorijām?

Personai, kura apmeklēja Covid-19 infekcijas skarto teritoriju, 14 dienas pēc atgriešanās jānovēro sava veselība.
 
Sekot vai neparādās elpceļu infekcijas slimības pazīmes: paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u. c. Ieteicams vismaz divas reizes dienā mērīt ķermeņa temperatūru.
 
Ja parādās kāda no minētām pazīmēm:
  • ierobežot kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām, ja tas nav iespējams, ievērot vismaz divu metru attālumu,
  • nekavējoties zvanīt pa tālruni 113 (Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests),
  • informēt ārstniecības personu par simptomiem un ceļojumu uz Covid-19 infekcijas skarto teritoriju.
 
Bērniem (līdz 17 gadiem ieskaitot), kuri ir atgriezušies no Covid-19 infekcijas skartajām teritorijām, tiek rekomendēts 14 dienas no izbraukšanas brīža no Covid-19 infekcijas skartās teritorijas neapmeklēt izglītības iestādi. 
 
Ja nepieciešams, bērna līdz 14 gadu vecumam, vienam no bērna vecākiem uz šo laika periodu tiek izrakstīta darbnespējas lapa. Ja šo dienu laikā bērnam nav parādījušās elpošanas ceļu infekcijas simptomi, bērns var atgriezties izglītības iestādē ar ģimenes ārsta izziņu un attiecībā uz viņu nekādi papildu piesardzības pasākumi nav jāveic.
 
Ja bērnam, kurš atgriezies no Covid-19 infekcijas skartās teritorijas, 14 dienu laikā no izbraukšanas brīža parādās akūtas infekcijas slimības simptomi, bet laboratoriskās izmeklēšanas rezultāts uz Covid-19 infekciju ir negatīvs, bērns tiek ārstēts kā jebkuras akūtas elpceļu infekcijas gadījumā un pēc 14 dienām, ja vairs nav slimības simptomu, var atgriezties izglītības iestādē ar ģimenes ārsta izziņu un attiecībā uz viņu nekādi papildu piesardzības pasākumi nav jāveic.

 

Vai citur ceļot ir droši?

Pēc stāvokļa 2020.gada 11.martā Covid-19 infekcija skara 120 valstis un teritorijas visā pasaulē un 1 starptautisko transporta līdzekli, kruīza kuģi Diamond Princess. Saslimstība samazinās Ķīnā. Ļoti nopietns infekcijas uzliesmojums joprojām vērojams Itālijā, bet citās Eiropas valstīs epidēmija ir tikai sākuma posmā.  


Latvijas Republikas Ārlietu Ministrija aicina atbildīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot uz šādām valstīm: Amerikas Savienotās Valstis, Apvienotie Arābu Emirāti, Austrālija, Bahreina, Beļģija, Čehija, Dānija, Ēģipte, Grieķija, Indija, Irāka, Islande, Izraēla, Kanāda, Kuveita, Lielbritānija, Malaizija, Nīderlande,  Norvēģija, Taizeme, Zviedrija.

 

Lūdzam ņemt vērā, ka situācija mainās katru dienu. Jaunumiem jūs varat sekot līdzi Latvijas Republikas Ārlietu Ministrijas tīmekļa vietnē un Worldometer tīmekļa vietnē, kurā informācija tiek atjaunota reālā laika režīmā.

 

Kādas ir iespējas ceļojumu atcelšanai?

Ja tūrisma operators atceļ plānoto ceļojumu, ceļotājam ir tiesības saņemt atpakaļ visas iemaksātās avansa summas par ceļojumu. Ja tiešais pakalpojuma sniedzējs (piemēram, aviokompānija vai viesnīca) atceļ plānoto reisu vai rezervāciju naktsmītnē, ceļotājam ir tiesības saņemt atpakaļ par pakalpojumu iemaksāto naudu. 

 

Ja ceļotājs atsakās doties ceļojumā un pats izbeidz kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu pirms ceļojuma sākuma, pamatojoties uz to, ka ceļotājam ir bažas par došanos uz konkrēto galamērķi, šādā gadījumā pakalpojumu sniedzējam nav pienākums atmaksāt patērētājam iemaksātās avansa summas par ceļojumu.

 

Ja ceļotājs pats atsakās saņemt atsevišķu tūrisma pakalpojumu, tad ceļotājam jārēķinās ar zaudējumiem (ar to, ka iemaksātas naudas summas par nenotikušo pakalpojumu netiks atmaksātas), ja vien pakalpojuma sniegšanas noteikumos nav norādīts pretējais (piemēram, ir iegādātas aviobiļetes, kuras var mainīt). Nepieciešamības gadījumā ceļotājs var vērsties pie attiecīgā tūrisma pakalpojumu sniedzēja. 

 

Tikai tādā gadījumā, ja ceļojuma galamērķī vai tiešā tā tuvumā ir izveidojušies nenovēršami un ārkārtas apstākļi, kas būtiski ietekmē kompleksā tūrisma pakalpojuma sniegšanu vai kas būtiski ietekmē pasažieru pārvadāšanu uz galamērķi (izsludināta ārkārtas situācija, t.sk. noteikta karantīna), ceļotājam ir tiesības atteikties doties ceļojumā. Šādā situācijā ceļotājam ir tiesības nemaksāt līguma izbeigšanas maksu un saņemt atpakaļ no tūrisma pakalpojuma sniedzēja visas iemaksātās avansa summas par ceļojumu, bet nav tiesību saņemt papildu kompensāciju. 

 

Tā kā katrs gadījums ir vērtējams individuāli, ceļotājam neskaidrību gadījumā vispirms ir jāvēršas pie konkrētā tūrisma pakalpojuma sniedzēja. 

 

Ja ceļojuma laikā nenovēršamu un ārkārtas apstākļu dēļ nav iespējams nodrošināt ceļotāja atgriešanos, kā paredzēts kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumā, tūrisma operators nodrošina ceļotāju izmitināšanu uz laikposmu, kas nepārsniedz trīs naktis vienam ceļotājam un sedz izmaksas par nepieciešamo izmitināšanu. Izmitināšanas izmaksas par atlikušajām naktīm, ja nepieciešams, sedz ceļotājs. 

 

Kādas ir iespējas attiecībā uz ceļojuma apdrošināšanu?

Jūsu gadījumā būs spēkā attiecīgās apdrošināšanas kompānijas standarta ceļojuma apdrošināšanas noteikumi.

 

Lūdzam ņemt vērā, ka vairākām apdrošināšanas kompānijām apdrošināšana ir spēkā līdz brīdim, kad attiecīgajā valstī tiek izsludināta epidēmija. Karantīna ārzemēs nav apdrošināšanas gadījums, ja apdrošinātā persona ir vesela. Uzturēšanas izdevumus sedz tā valsts, kura ir noteikusi karantīnu.

 

Ceļojuma vai lidojuma atcelšana infekcijas slimības dēļ galamērķī parasti nav apdrošināšanas gadījums.

Подписаться на наши новости:
Отслеживайте нас: Facebook Linked In В контакте

Свяжитесь с нами
Код безопасности
Срок самоизоляции сокращен до 10 дней | С 18 сентября после возвращения из Литвы и Грузии требуется самоизоляция | Самоизоляция в силе в отношении Туниса и Канады | Международные пассажирские перевозки из Латвии не осуществляются со странами: Андорра, Испания, Франция, Чехия и страны за пределами ЕС/ЕЭК и Великобритании, за исключением Туниса, Канады, Грузии, Японии, Руанды, Уругвая, Южной Кореи, Австралии, Новой Зеландии, Таиланда